• Oszczędzaj skutecznie!
img

Przydatne AGD, garnki, patelnie i czajnik

Różnego rodzaju urządzenia i akcesoria AGD towarzyszą nam w życiu codziennym niemalże na każdym kroku. Wiele takich produktów to niezbędne elementy wyposażenia naszych domów; bez korzystania z nich wykonywanie nawet prostych, codziennych czynności byłoby o wiele trudniejsze i bardziej czasochłonne. Jeśli ktoś urządza swój dom czy mieszkanie, to powinien zadbać o takie rzeczy z najwyższą uwagą. Na rynku spotkamy się obecnie z ogromnym ich wyborem, zatem nigdy nie ma większych problemów ze znalezieniem odpowiednich dla siebie modeli czy rodzajów. Trzeba jednak bliżej poznać podstawowe ich rodzaje i wiedzieć, czego w ogóle szukamy.

Czajnik elektryczny – przewaga nad czajnikiem ceramicznym

Czajnik należy do tych podstawowych elementów wyposażenia naszego domu, z których korzystamy praktycznie codziennie. Warto w takim razie przyjrzeć się rodzajom czajników, jakie są obecnie dostępne w sklepach.

Aktualnie jednym z najpopularniejszych typów jest czajnik elektryczny. Trudno dziwić się temu, że decyduje się na niego tak wielu ludzi – jest on znacznie wygodniejszy i praktyczniejszy, niż tradycyjne czajniki ceramiczne. Główna przewaga tkwi tutaj w fakcie, że za pomocą czajnika elektrycznego możemy ugotować wodę w bardzo krótkim czasie, podczas gdy tradycyjny czajnik ustawiany na kuchence może potrzebować na to nawet kilkunastu minut. Czajnik elektryczny jest łatwy w obsłudze, a pod wieloma względami również tańszy. Łatwiej utrzymać go w czystości, bowiem wystarczy zdjąć górną pokrywkę aby uzyskać swobodny dostęp do całego wnętrza.

Czym powinien wyróżniać się solidny garnek?

Przy urządzaniu kuchni kupujemy często od razu cały zestaw garnków. Jest to dobre rozwiązanie – tym bardziej, że w takich zestawach znajdują się zwykle wszystkie podstawowe rodzaje naczyń, jakich potrzebujemy przy codziennym gotowaniu. Warto jednak pamiętać, że garnki często są używane w dość trudnych warunkach i stale są narażone na różne czynniki zewnętrzne. Trzeba zatem przyjrzeć się dokładniej każdemu modelowi aby móc kupić coś, co będzie faktycznie solidne i wytrzymałe.

Solidny garnek powinien wyróżniać się kilkoma cechami, na które musimy zwracać uwagę. Oczywistą kwestią jest materiał, z którego został wykonany. Najbardziej godne zaufania są garnki ze stali nierdzewnej. Daje ona największą wytrzymałość na wysoką temperaturę czy inne czynniki zewnętrzne, zapewniając też garnkowi długą żywotność. Jeśli chodzi o poziom wykonania, to jednym z lepszych rozwiązań jest zwracanie uwagi na producenta. Te znane i zaufane marki będą w stanie zapewnić nam rzeczywiście dobrze wykonane produkty.

Przed kupieniem garnka trzeba przyjrzeć się jego poszczególnym elementom. Najlepiej, jeśli uszy będą zgrzewane. Stosowanie tu śrub czy nitek zmniejsza wytrzymałość i stwarza ryzyko, że ucho w pewnym momencie się urwie.

dobry garnek do gotowania

Garnki Gerlach – ulubieniec konsumentów

Kupienie garnków od dobrego i sprawdzonego producenta daje nam sporą pewność co do tego, że wybieramy faktycznie dobre produkty. Na rynku spotkamy obecnie wiele marek, które zasługują na naszą uwagę. Jednym z najbardziej cenionych producentów jest polska firma Gerlach.

Marka ta cieszy się niezwykle bogatą tradycją. Firma została założona w roku 1760, i pomimo wielu zawirowań historycznych działa do dzisiaj. Oferowane przez nią produkty odznaczają się doskonałym stylem – nawet zwykłe garnki wyglądają tu bardzo elegancko. Oferta jest przy tym bardzo szeroka. Obejmuje kilka kolekcji garnków oraz noży i sztućców, a także szeroki wybór innych akcesoriów kuchennych. Pomijając świetny styl i kilkusetletnią tradycję, produkty tej marki odznaczają się po prostu bardzo wysoką jakością. Zawsze są świetnie wykonane, zatem decydując się na nie można liczyć na coś, co z powodzeniem posłuży nam przez bardzo długi czas.

Garnki na płytę indukcyjną

Główną cechą jaką powinniśmy szukać w dobrych garnkach jest oczywiście odporność na wysokie temperatury oraz inne czynniki, na których działanie są one wystawione praktycznie nieustannie. Jeśli ktoś używa do gotowania płyty indukcyjnej, to powinien również zaopatrzyć się w odpowiednie garnki.

Bardzo dobrą propozycją są garnki indukcyjne – jak sama nazwa wskazuje, zaprojektowano je specjalnie z myślą o gotowaniu na takiej płycie. Wykonuje się je ze specjalnego metalu, który jest wykrywany przez pole grzewcze płyty. Trzeba jedynie kupić odpowiedni ich zestaw, tak, abyśmy mogli zmieścić ich jak najwięcej na naszej płycie. Co więcej, takie garnki są wielofunkcyjne, dzięki czemu zazwyczaj można z nich korzystać również w tradycyjny sposób.

patelnia żeliwna

Patelnia na lata, ceramiczna, żeliwna czy tytanowa?

Bardzo ważnym naczyniem w naszej kuchni jest patelnia, bez której gotowanie niektórych potraw byłoby niemożliwe. Można wymienić kilka podstawowych materiałów, z których są obecnie wykonywane patelnie – warto zadbać o to, aby kupić coś dla siebie najlepszego. Patelnię w Biedronce możesz mieć już za złotówkę. To świetna okazja do wymiany swojej starej patelni na nową. 

Patelnie ceramiczne są przeznaczone raczej dla osób, które znają się na gotowaniu i potrafią dobrze kontrolować stopień wysmażenia produktów. Nie można przy tym smażyć na niej bez użycia tłuszczu, bowiem potrawy będą wówczas przywierać do jej powierzchni. Patelnia żeliwna jest stosunkowo trwała, a materiał ten dobrze przewodzi ciepło. Jest ona jednak narażona na obicia czy działanie różnych szkodliwych substancji, a przy tym utrzymywanie jej w czystości sprawia nieco problemów. Najbardziej wytrzymała i praktyczna jest patelnia tytanowa. Materiał ten jest bardzo odporny na ścieranie czy obicia, a przy tym łatwy w czyszczeniu. Jeśli ktoś szuka dobrej patelni na całe lata, to będzie to dla niego najlepsza propozycja.

Szukaj najnowszych ofert w gazetce Intermarche. Codzienna dawka świeżych i smacznych produktów na Twoją patelnie! 

Zobacz również