• Oszczędzaj skutecznie!
img

Suszarka do długich włosów

Piękne, długie i zadbane włosy mogą być bardzo istotnym elementem atrakcyjnego wyglądu zewnętrznego. Szczególnie panie dbają o tę kwestię z najwyższą uwagą, bowiem długie włosy są charakterystyczne właśnie dla nich. Przy odpowiednim ułożeniu takie włosy mogą faktycznie wzbogacać każdą kreację. Warto jednak pamiętać, jak ważnym i trudnym zadaniem jest prawidłowe dbanie o nie.

Długie włosy potrzebują odpowiedniej pielęgnacji

O tym, że o długie włosy trzeba dbać ze szczególną uwagą nie musimy chyba nikomu mówić. Są one znacznie bardziej narażone na różne szkodliwe czynniki zewnętrzne niż krótkie. Mogą wypadać, łamać się, być osłabione czy przybierać niezbyt zdrowy wygląd. Ich mycie powinno nam zajmować nieco więcej czasu niż przy krótkich włosach, musimy do tego sięgać również po bardziej zaawansowane kosmetyki. Zazwyczaj zwykły szampon nie wystarczy – nasze długie włosy wymagają też specjalnych odżywek oraz innych środków, których potrzebują do zachowania pełni sił. Nie ma w tym niczego dziwnego. Długie włosy są przede wszystkim cięższe, przez co czynniki zewnętrzne mogą szkodzić im znacznie bardziej, niż krótkim.

Sporym problemem dla każdej kobiety z długimi włosami jest ich suszenie. Samo mycie takich włosów może zajmować dość sporo czasu, a ze względu na ich długość i objętość mogą one schnąć naprawdę długo. W wielu przypadkach pojawia się wówczas pokusa wysuszenia ich suszarką. Trzeba jednak pamiętać, że zbyt częste korzystanie z suszarki może mieć bardzo zły wpływ na zdrowie naszych włosów. Stają się one zbyt przesuszone, co prowadzi do ich łamliwości i wypadania. Takie problemy można jednak ograniczyć, kupując odpowiednią suszarkę. Na rynku spotkamy się obecnie z ogromnym wyborem modeli takich urządzeń. Nie wszystkie z nich są odpowiednie do długich włosów, ale niektóre są projektowane specjalnie z myślą o nich.

Suszarka do włosów – przegląd rynkowy

Wybór suszarek do włosów jest tak szeroki, że przy robieniu zakupów musimy poświęcić naprawdę sporo czasu aby wiedzieć, który model będzie dla nas odpowiedni. Możemy tu wybierać wśród wielu różnych rozwiązań, które pojawiają się wraz z poziomem zaawansowania danego modelu. Nadal istnieją również proste suszarki, wyposażone jedynie w podstawowe funkcje i przeznaczone dla mniej wymagających osób. Warto jednak zapoznać się bliżej z nowinkami dostępnymi na rynku, bowiem niektóre modele mają do zaoferowania naprawdę wiele, dzięki czemu korzystanie z nich jest nie tylko wygodniejsze, ale i zdrowsze dla naszych włosów.

suszarka do włosów

Ważną rzeczą przy wybieraniu swojej suszarki jest zwracanie uwagi na producenta danego modelu. Oczywiście, nie istnieje tu reguła – rzeczy pochodzące od mniej znanych marek mogą być naprawdę dobre, a modele najsłynniejszych na świecie marek potrafią nas rozczarować. Niemniej jednak logo faktycznie znanego producenta daje nam sporą pewność, że kupujemy dobry produkt. Ciekawą propozycją może być suszarka do włosów Philips. W ofercie tego producenta znajdziemy wiele ciekawych modeli, począwszy od tych bardziej podstawowych aż po takie, które posiadają mnóstwo nowatorskich funkcji. Często można spotkać również suszarki sprzedawane w komplecie z prostownicą do włosów. Innym dobrym pomysłem będzie suszarka do włosów Remington. Urządzenia tej marki również korzystają z nowoczesnych technologii które czynią z nich dobre rozwiązanie nawet dla bardzo wymagających użytkowniczek.

Profesjonalna suszarka do włosów – cechy

Oprócz najbardziej oczywistych cech, takich jak dobre wykonanie i wysoka jakość, profesjonalna suszarka do włosów powinna posiadać jak najwięcej dodatkowych funkcji. Ważna jest możliwość regulowania siły nawiewu oraz opcja zimnego nawiewu – wbrew pozorom, suszenie włosów zimniejszym powietrzem może być dla nich bardzo korzystne. Dobrze wybrać również suszarkę z funkcją jonizacji powietrza. Jednym z powodów, dla których suszenie tak szkodzi włosom jest osadzanie się na nich jonów dodatnich. Suszarki z jonizacją powietrza generują natomiast jony ujemne, które mogą neutralizować wszystkie negatywne skutki suszenia i znacznie wzmacniać włosy.

Zobacz również