• Oszczędzaj skutecznie!
img

Elektryczna szczotka prostująca włosy – hit domowej pielęgnacji

Piękne, zadbane włosy to niezwykle ważny element wyglądu każdej atrakcyjnej kobiety. Można o nie dbać na najróżniejsze sposoby. Podstawa to oczywiście stosowanie odpowiednich kosmetyków, które zapewniają im prawidłową pielęgnację i chronią przed zniszczeniem. Aby jednak móc stylizować rzeczywiście ciekawe fryzury, trzeba posiadać też przynajmniej kilka podstawowych urządzeń.

Rzeczy takie jak lokówka do włosów, prostownica czy karbownica to praktycznie obowiązkowe wyposażenie każdej kobiety dbającej o swoje włosy. Lokówka może przy okazji posiadać kilka dodatkowych elementów, takich jak wieszaczek czy kilka poziomów nagrzewania. Daje to jeszcze więcej możliwości w czasie korzystania z niej i znacznie zwiększa bezpieczeństwo użytkowniczki.

Ciekawą i bardzo nowoczesną propozycją do stylizowania włosów są także termoloki. Dzięki nim można skręcić włosy w piękne i sprężyste pukle, które są obecnie bardzo modne. Oczywiście, nie można przesadzać ze stosowaniem takich rzeczy. Zbyt długie działanie wysokiej temperatury może doprowadzić do uszkodzenia włosów. Do tego warto stosować równolegle dobre preparaty do pielęgnowania włosów., aby chronić je przed efektami zbyt intensywnej stylizacji.

Fale, loki, koki

Wielka moda na loki czy falowane włosy panowała jeszcze całkiem niedawno. Dziś taki wygląd nadal jest ceniony, ale wcale nie trzeba kręcić w żaden sposób włosów, aby wyglądać faktycznie modnie. Wiele kobiet decyduje się na codzienny wygląd w postaci długich i prostych włosów – prezentują się one jednocześnie skromnie, jak i bardzo elegancko. Kręcone włosy nadal są jednak świetną propozycją przy bardziej oficjalnych wyjściach i szczególnych okazjach.

Sprzęt do prostowania włosów

Istnieje wiele możliwości, jeśli chodzi o takie układanie włosów. Ciekawym rozwiązaniem są włosy skręcone w kok na czubku głowy z loczkami luźno puszczonymi po bokach. Loki dodają kobiecie mnóstwo uroku i sprawia, że wygląda ona jednocześnie uroczo i pociągająco. W przypadku okazji takich jak bal sylwestrowy można dodatkowo wzbogacić włosy brokatem lub kolorowymi spinkami.

Pielęgnacja włosów

Stosowanie prostownicy może znacznie ułatwić układanie włosów. Są one dzięki temu bardziej "posłuszne" i nie wymykają się, kiedy próbujemy je upiąć. Wbrew pozorom, gładkie włosy również mogą być układane na wiele sposobów. Istnieje też wiele sposobów na urozmaicanie ich wyglądu – biżuteria, ozdobne spinki czy nawet kwiaty mogą dać nam wspaniałe efekty.

Nie trzeba posiadać żadnych wielkich umiejętności, aby móc samodzielnie układać swoją fryzurę. Jest to przy okazji znacznie wygodniejsze i tańsze, bowiem nie musimy dzięki temu płacić sporych sum w salonach piękności. Trzeba jednak zainwestować z początku w odpowiednie kosmetyki oraz urządzenia do pielęgnacji włosów. W dłuższej perspektywie przyniesie to jednak spore oszczędności.

Szczotka prostująca włosy

Szczotka to podstawowy element wyposażenia każdej kobiety z długimi włosami. Obecnie obok tych tradycyjnych rodzajów szczotek pojawiają się też bardziej nowoczesne. Szczotki elektryczne są świetnie nie tylko do codziennej pielęgnacji, ale także do prostowania włosów.

Prostowanie włosów

Szczotka prostująca włosy elektryczna

Istnieje kilka cech, które musi posiadać dobra szczotka elektryczna. Powinna ona być przede wszystkim poręczna, wygodna i bezpieczna w codziennym stosowaniu. Bardzo ważna jest uniwersalność takiej szczotki. Musi pracować zarówno z mokrymi, jak i suchymi włosami. Jeśli chodzi o samą wygodę, warto zdecydować się na model z uchwytem z nylonu.

Ceramiczna szczotka prostująca włosy

Dobrym pomysłem jest korpus szczotki wykonany z ceramiki. Dzięki niemu całość nagrzewa się równomiernie, co ułatwia prostowanie włosów.

Warto zwracać uwagę na dodatkowe funkcje. Dobrze, jeśli szczotka posiada przynajmniej dwa poziomy nagrzewania. Dzięki funkcji jonizacji można uniknąć nadmiernego wysuszania się włosów podczas prostowania. Lepsze modele są wyposażone w funkcję infrared – jest to bardzo dobra inwestycja. Szczotka wykorzystuje dzięki niej promienie podczerwieni, które odbudowują strukturę włosów i wzmacniają ją.

Zobacz również inne produkty do włosów: Suszarka do włosów

Zobacz również