• Oszczędzaj skutecznie!
img

Soniczna, czy elektryczna? Wybieramy szczoteczkę do zębów.

Jeśli ktoś chce cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem, to koniecznie musi zadbać o wybór odpowiedniego narzędzia do zębów. Oczywiście, na zdrowie naszej jamy ustnej wpływa mnóstwo innych czynników – potrzebny jest nam dobry stomatolog, do którego będziemy uczęszczali na rutynowe kontrole przynajmniej raz na jakiś czas. Niemniej jednak wszystko zaczyna się właśnie od podstawowej higieny, o którą dbamy we własnym domu. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby wybrać do tego odpowiednią szczoteczkę. Możliwości są bardzo szerokie, bowiem na rynku znajdziemy obecnie całe mnóstwo ich rodzajów. Do najlepszych propozycji dla osób, którym zależy na faktycznie dokładnym myciu zębów należą szczoteczki elektryczne oraz soniczne. Która z nich jest lepsza?

Szczoteczka elektryczna - dlaczego warto?

Szczoteczka elektryczna posiada funkcję wibrowania, przez co czyści zęby o wiele skuteczniej i dokładniej, niż tradycyjna. Znacznie skraca czas szczotkowania, bowiem możemy dzięki niej szybciej wykonać o wiele większą ilość ruchów, niż tą tradycyjną. Do tego docierają dokładnie do trudno dostępnych miejsc i szczelin między zębami.

Pomimo tego, że szczoteczka elektryczna siłą rzeczy jest droższa niż zwykła, to jednak jej zakup znacznie bardziej się opłaca. Przede wszystkim, może być wykorzystywana przez bardzo długi czas – konieczne jest jedynie zmienianie jej końcówek, które nie są już tak kosztowne. Możliwość wymieniania końcówek sprawia również, że z urządzenia może jednocześnie korzystać nawet kilka osób. Oczywiście, pewną wadą jest fakt, że urządzenie do działania potrzebuje dostępu do prądu. Nie musi ona być cały czas podłączona – trzeba jednak regularnie ładować jej baterię.

W przypadku szczoteczki elektrycznej możemy znaleźć wiele różnych końcówek, wybierać wśród lepszych lub gorszych produktów tego typu. Lepiej poświęcić nieco czasu i znaleźć jak najlepsze końcówki, bowiem ma to wielki wpływ na skuteczność naszej szczoteczki. Najlepsze są końcówki przeznaczone specjalnie dla danego modelu.

Jak myć zęby szczoteczką elektryczną?

Po nałożeniu pasty na szczoteczkę należy uważać przy jej włączaniu – wystarczy chwila nieuwagi, aby pasta rozprysnęła się na wszystkie strony. W czasie mycia zębów szczotką elektryczną należy wykonywać dokładne, owalne ruchy. W gruncie rzeczy nie różni się to zbytnio od mycia tą tradycyjną. W tym przypadku trzeba jednak uważać, aby zbyt mocno nie dociskać jej do zębów, bowiem w taki sposób możemy nawet je uszkodzić.

końcówka do szczoteczki elektrycznej

Czym jest szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna to w gruncie rzeczy udoskonalona wersja elektrycznej. Nie wykonuje ona ruchów obrotowych, a pulsacyjne, co znacznie zwiększa jej skuteczność. Przeciętna szczoteczka tego typu wykonuje ponad 30 tysięcy ruchów na minutę, pozwalając nam na naprawdę dokładne mycie wszystkich zakamarków jamy ustnej. Na rynku znajdziemy obecnie wiele różnych modeli, które znacznie różnią się nie tylko skutecznością, ale także stosowanymi w nich dodatkami. Niektóre są naprawdę zaawansowane technicznie, dzięki czemu mogą być propozycją dla najbardziej wymagających użytkowników.

Szczoteczka soniczna – opinie

Czytając opinie na temat szczoteczek sonicznych łatwo można dojść do wniosku, że jest to jak najbardziej opłacalny zakup. Użytkownicy zwracają uwagę na to, jak skutecznie usuwają z zębów wszelkie zabrudzenia i pomagają w wybielaniu. Co więcej, są bardzo skuteczne. Ze względu na znacznie większą ilość obrotów jakie wykonuje takie urządzenie, czas mycia zębów ulega tu skróceniu. Takie urządzenia często są polecane przez stomatologów pacjentom, którzy zmagają się z poważniejszymi problemami z higieną jamy ustnej.

Szczoteczka soniczna czy elektryczna?

Skoro już poznaliśmy dwa najpopularniejsze obecnie rodzaje to musimy pomyśleć, który z nich będzie lepszy. Podobnie jak w każdym innym przypadku, również tutaj wszystko zależy zarówno od naszych potrzeb, jak i możliwości.

Szczoteczka elektryczna jest tańszym i stosunkowo dobrym rozwiązaniem. Na pewno oferuje sporo wygody i jest o wiele lepsza niż ta  tradycyjna. Trzeba jednak powiedzieć to wprost – pod względem skuteczności i dokładności nie dorównuje ona szczoteczce sonicznej. Jeśli zatem ktoś chce uporać się ze szczególnie uporczywymi problemami z zębami, to druga opcja będzie dla niego lepszą propozycją. Fakt, trzeba się przy niej liczyć z wyższymi cenami, ale jest to świetna inwestycja na długi czas. Takie urządzenie zapewnia również sporą oszczędność czasu.

Zobacz również