• Oszczędzaj skutecznie!
img

Szczotka do prostowania i stylizacji włosów

Szczotka prostująca włosy – przełom w stylizacji?

Faktem jest, że każda kobieta pragnie być piękna, zdrowa, elegancka. Marzenia współczesnej niewiasty, nie sprowadzają się jednak, wyłącznie do promiennej cery czy zgrabnych kształtów, lecz przede wszystkim do nietuzinkowych stylizacji włosów. Nic tak, jak nasze własne keratynowe twory, nie dodaje nam uroku! To dzięki włosom, nadajemy twarzy odpowiednich kształtów, uwodzimy i kokietujemy! Jedne wolą klasycznie proste, inne finezyjnie zakręcone, a jeszcze inne panie preferują eleganckie koki! A, Ty jaką fryzurę na dziś wybierzesz? 

O ile, do niedawna obowiązkowym akcesorium nowoczesnej kobiety była prostownica i lokówka, o tyle dziś, typowe urządzenia do stylizacji włosów, stopniowo chowają się w cień. Obecnie wystarczy jedna nieskomplikowana szczotka do włosów, z funkcją elektrycznego podgrzewania, by zgodnie z preferencjami wystylizować swoją fryzurę! Jest rewelacyjna! Czeszesz włosy tak jak zwykle, a te przybierają taką postać, jak sobie tego życzysz! Korzystając z Rossman promocje kupisz taką szczotkę dużo taniej niż w zwykłym sklepie!

Jak działa szczotka prostująca włosy?

Działanie szczotki jest bardzo proste, wręcz banalne! Wystarczy podłączyć ją do prądu i wcisnąć przycisk zasilający. Gotowe! Teraz należy tylko ustawić temperaturę. Wbudowany wyświetlacz LCD pokazuje na bieżąco stopień nagrzania. Możemy go dowolnie modyfikować, zgodnie ze swoimi potrzebami. Im wyższa temperatura działania, tym silniejszy efekt. Szczotka może osiągnąć poziom nagrzania w zakresie 80-230 stopni. Kiedy już złapie odpowiedni poziom, czeszemy! Co ciekawe, wypustki szczotki zostały zaprojektowane w taki sposób, że ryzyko oparzenia praktycznie nie istnieje! Ponadto, czesząc włosy, jednocześnie fundujesz sobie przyjemny masaż głowy, który absolutnie nie może równać się nieprzyjemnemu zabiegowi zaciskania włosów, między płytkami prostownicy! 

szczotka prostująca

Szczotka prostująca włosy – fenomen na rynku kosmetycznym

Urządzenie zostało stworzone z myślą o wygodzie młodych kobiet, które każdego dnia męczą swoje włosy kosmetykami do stylizacji i maltretują delikatną skórę głowy wysoką temperaturą. Chyba nikogo nie dziwi fakt, że przy dłuższym stosowaniu sprzętów stylizacyjnych, włosy niszczą się, rozdwajają, kruszeją, a ostatecznie, wypadają. Nie ma się co dziwić, wysoka temperatura jest jednym z czynników, który znacznie wysusza, a ponadto dosłownie prasuje ściskany materiał. Prostownica, to w zasadzie nic innego, jak żelazko, tyle, że wyprofilowane tak, by dotrzeć do wszystkich naszych wypustek, od skóry głowy, po same końce. Jakby nie patrzeć - efekt wizualny jest świetny, ale tylko na chwilę, bo wraz z czasem w rezultacie zniszczenia, bujne fryzury marnieją w oczach, a na wyschniętej skórze pojawia się nieelegancki łupież. Szczotka prostująca włosy, jest istnym cudeńkiem na światowym rynku, w porównaniu do typowej prostownicy! Włosy są naturalnie przeczesywane przy pomocy specjalnie zaprojektowanych końcówek, a nie ściskane między nagrzanymi, metalowymi płytami! Nawet przy maksymalnym nagrzaniu, końcówki nie parzą! Można ich spokojnie dotknąć, a więc, ryzyko oparzenia diametralnie spada, a właściwie nawet nie istnieje! Skóra głowy, utrzymuje więc, naturalny poziom natłuszczenia i nie jest wysuszana! Łupież nie pojawia się!

Keratynowe prostowanie, szczotka prostująca czy prostownica?

Zabieg keratynowego prostowania polega na zaaplikowaniu do włosów naturalnego materiału budulcowego, odpowiedzialnego za ich kondycję i zdrowy wygląd. Keratynowe prostowanie stanowi alternatywę dla codziennego używania prostownicy czy chemicznych środków. Terapia została stworzona o osobach, u jakich brak keratyny oznacza nie tylko loki, ale i puszenie, osłabienie włosów, a jej efektem ubocznym jest wyprostowanie. Drugą metodą osiągania klasycznie pięknych gładkich włosów jest prostownica, która jak już wiadomo, daje spektakularny i długotrwały efekt, ale niebagatelnie niszczy naturalną ozdobę każdej kobiety. Szczotka prostująca jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla młodych dam, które lubią eksperymentować z fryzurami. Przy odrobinie wysiłku, z pomocą nowatorskiej szczotki wyposażonej w specjalne końcówki, można wyczarować coś naprawdę niezwykłego! Jest warta uwagi, również ze względu na łatwe użytkowanie. Ostatecznie, paniom ze zniszczonymi włosami do granic możliwości, polecamy keratynowy zabieg, który na pewno odżywi włosy i nada im blasku. Prostownicę, stanowczo odradzamy - niszczy, wysusza, niesie ryzyko oparzenia, chyba, że... użyjesz najpierw odpowiedniej emulsji do włosów i skóry głowy, która odpowiednio je zabezpieczy! Szczotkę prostującą śmiało radzimy każdemu, kto codziennie trudzi się, by doprowadzić włosy do stanu prostych i gładkich. Szczotka nie zniszczy, nie wysuszy, nie osłabi. 

prostownica do włosów

Prostownica – wyprostuje i zakręci kiedy chcesz!

Myślisz, że prostownica jest wcielonym złem? Mylisz się! Fakt, może nieco odchudzić Twoje bujne owłosienie, ale wiedz, że współczesna technologia, niesie już ze sobą rozwiązania, o których nawet Ci się nie śniło! Jeśli, zamiast standardowej prostownicy, użyjesz sprzętu z płytkami ceramicznymi, dodatkowo pokrytymi powłoką ochronną, np. diamentową, nie masz się czego obawiać! Ponadto, przed użyciem, koniecznie zastosuj odżywkę. Pamiętaj, jednak, by odczekać chwilę, aż ta wchłonie się do wewnątrz! Tylko suche włosy można traktować ciepłem, inaczej je spalisz! 

Wiedz, że przy pomocy prostownicy powstają najpiękniejsze, najbardziej kobiece fryzury! Przydaje się zawsze! jest na tyle funkcjonalnym sprzętem, że przy jej posiadaniu, nie musisz już inwestować w lokówki, wałki, papiloty. Sama wyczarujesz piękne fale, anielskie loki, a nawet murzyńskie afro! Wystarczy się trochę nagimnastykować rękami, by osiągnąć naprawdę powalające efekty! Aby osiągnąć rezultat loków, wystarczy rozdzielić włosy na partie, a potem każde z nich owinąć wokół płytki, zacisnąć i delikatnie przeciągnąć. Gotowe! Na tej zasadzie, można wykreować naprawdę różnorodne skręty, a grubość i stopień skręcenia włosów, uzależniony będzie od grubości płytki i ruchów naszych dłoni. Zalecamy samemu eksperymentować, by osiągnąć indywidualny, satysfakcjonujący efekt :)

Kręcenie włosów prostownicą – przydatne triki

  • Nim zdecydujesz się na przeprowadzenie zabiegu, koniecznie rozczesz włosy i użyj odpowiedniej, termoochronnej odżywki, najlepiej w formie spreju  - zniwelujesz ryzyko zniszczenia, a poza tym, włosy nie będą się puszyć.
  • Znasz zapewne sreberko do pieczenia? Jeśli, masz je w kuchennej szufladce, to świetnie! Jeśli, nie lubisz ręcznych manewrów, wystarczy, że palcami zwiniesz włosy w ślimaki, owiniesz sreberkiem i zaciśniesz między płytkami prostownicy. Po odwinięciu, otrzymasz idealny skręt!
  • Do kręcenia włosów najlepiej wybrać prostownicę cienką, z zaokrąglonymi rowkami - przystosowane są nie tylko do prostowania, ale i do nadawania skrętu!
  • Wiedz, że istnieje kilka metod kręcenia włosów prostownicą - opisane powyżej sposoby - "na wstążkę" i "na ślimaka" , sprawdzają się rewelacyjnie, ale wiedz, że włosy można też zakręcić innymi sposobami. Najbardziej standardowa metoda opiera się na owinięciu pasma włosów wokół płytki, a następnie przesuwania w kierunku głowy. Teraz trzeba przytrzymać tak zwinięte włosy przez kilka sekund. I gotowe!   

Zobacz również