• Oszczędzaj skutecznie!
img

Niezbędna w każdym domu - lodówka

Jaka lodówka będzie najlepsza dla Ciebie? Przegląd rynkowy

Lodówka zapewnia świeżość produktom żywnościowym i umożliwia przechowywanie potraw. Nie może jej zabraknąć w każdej przyzwoitej kuchni. Zanim kupisz lodówkę musisz się najpierw zastanowić w którym miejscu kuchni zamierzasz ją postawić. O wyborze urządzenia może przesądzić fakt, ile przestrzeni w kuchni na nie poświęcisz. Producenci oferują szereg rozmiarów, od małych idealnych do kawalerki lub dla singla, do ogromnych dwudrzwiowych urządzeń Side by Side.. Nie bez znaczenie jest również budżet jakim dysponujemy. Cena wrasta wraz z jej rozmiarem i wyposażeniem. Musisz zdecydować, co jest dla Ciebie najważniejsze: cena, funkcjonalność, a może design. Lodówka do zabudowy ukryta za panelem meblowym staje się integralną częścią wystroju.Lodówka Beko gwarantuje konsumentom technologię Everfresh+. Pozwala ona zoptymalizować i ujednolicić temperaturę wewnątrz komory. To przestrzeń z równomiernie rozprowadzonym powietrzem o stałej temperaturze. Jeśli w Twojej kuchni stanie lodówka Whirpool to otrzymasz dostęp do technologii 6th Sense FreshControl. Producent gwarantuje świeżość produktów do czterech razy dłużej. System ten zapewnia optymalną temperaturę i odpowiedni poziom wilgotności w całej komorze. Podczas wzrostu temperatury, włączana jest sprężarka, a temperatura błyskawicznie powraca do optymalnej wartości. Lodówka Bosch to technologia FreshprotectBox gwarantująca świeżość na dłużej. Regulacja temperatury daje możliwość uzyskania 0, 2 lub 4 stopni Celsjusza.

lodówka samsung

Lodówka Samsung – kolejny strzał w 10 firmy znanej z urządzeń mobilnych

Firma Samsung (przez szersze grono odbiorców znana głównie z produkcji niezawodnych telefonów, tabletów) postanowiła podbić rynek urządzeń chłodniczych i obecnie oferuje konsumentom coś więcej niż tylko smartfony. Lodówki marki Samsung cechują się większą elastycznością pracy, co gwarantuje znacznie mniejsze wahania temperatur wewnątrz komory. Wzbogacane są w wiele technologii i systemów ułatwiających życie użytkownikom. Producent zaskoczy nas systemem All Around Cooling, Twin Cooling Plus All Around oraz Twin Cooling Plus. Nie zabraknie oczywiście technologii No Frost czy nowoczesnego kompresora Digital Inverter. Samsung udziela 10-letniej gwarancji, jednak jest to tylko gwarancja na silniki wendorowe. Sprzęt ma dwuletnią gwarancję. Większość sprzętu AGD, który oferuje producent ma stylowy szary kolor i posiada masywne uchwyty, co znacznie ułatwia obsługę i korzystanie ze sprzętu. W modelach znajdziesz także wbudowany komputer za pomocą którego możliwe jest sterowanie urządzeniem. Podajnik wody i lodu to kolejne atuty, które można uruchomić poprzez przyłożenie szklanki. Lodówki dostarczane są wraz z zewnętrznym filtrem firmy Samsung. Można je także kupić na stronie internetowej producenta. Ich ogromnym plusem jest wygodny montaż.

Zasady wybierania lodówki 

Ceny lodówek wahają się między 600 zł a 15 000 zł.  Sprzęt z niższej półki jest zazwyczaj niewielkich rozmiarów, o gorszej klasie energooszczędności. Wyposażona jest w zwykły, mechaniczny termostat. Za 15 tysięcy złotych dostaniemy sprzęt profesjonalny, z najwyższą klasa energooszczędności i w pełni sterowany elektronicznie. Kluczowym elementem przy wyborze nowej lodówki powinno być zawsze zużycie energii. Im więcej znaczków + znajduje się przy literce a, ty wyższa klasa energooszczędności. Producent często umieszcza informację o ilości kilowatogodzin zużytych w ciągu roku. Jeśli nie chcemy, aby praca urządzenia nie pozwalała nam zmrużyć oka w nocy, to zwróćmy szczególną uwagę na głośność podawaną w decybelach. Przy wyborze kierujmy się tez wygodą. Modele z zewnętrznym wyświetlaczem umożliwią nam kontrolę temperatury chłodzenia. Ułatwi życie także dozownik lodu oraz kostkarka. Większość lodówek wyposażona jest w technologię No Frost - nie ma obowiązku uciążliwego rozmrażania. Dobrze, jeśli urządzenie jest praktyczne. Nie każdemu przydadzą się specjalne półeczki na butelki. Natomiast to, czy urządzenie jest wyposażone w praktyczne półki i szuflady rożnej wielkości i z rożnym przeznaczeniem jest niezmiernie istotne. Warto by lodówka pasowała do reszty pomieszczenia i wyposażenia.

lodówka do samochodu

Lodówka samochodowa – przydatny gadżet na wielkie wyprawy

Samochodowa i przenośna lodówka kosztuje 100-130 zł, a cena i przydatność zależy od wielkości i właściwości urządzenia. Decydujące przy wyborze powinny być gabaryty. Odpowiedzmy sobie na pytanie, czy zdolność do pomieszczenia kilku puszek napojów jest wystarczające, czy potrzebujemy dużej powierzchni do przechowywania żywności na kempingu. Źródło zasilania to zapalniczka samochodowa. Większe modele mają możliwość zasilania z gniazdka domowego 230V. Zaawansowane urządzenie to wydatek rzędu 900 zł. Taki sprzęt posiada regulację chłodzenia i tryb oszczędności eko. Lodówka samochodowa to urządzenie praktyczne. Przydaje się zwłaszcza na kempingach oraz kiedy cenimy komfort podróży w aucie. Możemy z niej także korzystać podczas jazdy. Pieniądze, które wydamy na kupno takiego sprzętu szybko się zwrócą, oszczędzimy na kupowaniu żywności w drogich przydrożnych sklepach. Jeśli jesteś amatorem przygód i wielkich wypraw to jest to urządzenie, bez którego Twój pojazd nie może się obejść.

Zobacz również