• Oszczędzaj skutecznie!
img

Wybieramy dobry ekspres do kawy

Któż z nas nie lubi się cieszyć aromatem swojej ulubionej kawy o poranku? Dla wielu ludzi jest to prawdziwy napój życia, który pozwala nam się obudzić i dostarcza energii do działania. Oczywiście, nie trzeba pijać jej tylko rankami – esencja posiada tak wspaniały smak, że wielu ludzi uwielbia cieszyć się nią o każdej porze w ciągu dnia. Abyśmy jednak w pełni mogli docenić wszystkie jej wspaniałe cechy, musimy posiadać odpowiedni sposób na jej przygotowywanie. Doskonałą propozycją dla każdego prawdziwego kawosza jest ekspres.

Obecnie na rynku spotkamy się z bardzo szerokim wyborem ekspresów do kawy. Liczni producenci oferują nam najróżniejsze rodzaje tych urządzeń, posiadające nierzadko bardzo zróżnicowane funkcje. Aby znaleźć wśród nich dla siebie coś odpowiedniego, trzeba oczywiście przyjrzeć się im nieco bliżej i ustalić, jakich rzeczy w ogóle potrzebujemy.

A więc jak wybrać dobry ekspres do kawy?

Jakie funkcje musi posiadać dobry ekspres do kawy?

Duży wybór ekspresów oraz oferowanych ich funkcji sprawia, że osoba początkująca dość łatwo może pogubić się w tak wielu możliwościach. Tym bardziej trzeba zatem przyjrzeć się bliżej najważniejszym funkcjom które powinno posiadać dobre urządzenie tego typu aby z góry wiedzieć, czego musimy szukać.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów tych urządzeń na rynku jest obecnie ekspres do kawy ciśnieniowy. Jak wskazuje nazwa, głównym czynnikiem służącym do zaparzania jest tutaj wysokie ciśnienie. Kawa automatycznie jest przelewana do podstawionego kubka; w zależności od modelu, można parzyć jednocześnie jeden lub dwa napoje. Nieco lepszym i droższym rodzajem tego urządzenia jest ekspres do kawy z młynkiem. Posiada on dodatkowy zbiornik wyposażony w młynek, do którego wsypuje się ziarna do zmielenia.

Dobre urządzenie tego typu oprócz podstawowych funkcji powinno posiadać kilka dodatkowych, dzięki którym można łatwiej parzyć kawę i cieszyć się jeszcze lepszym smakiem. Współcześni producenci stosują przede wszystkim liczne, autorskie systemy ułatwiające czyszczenie urządzenia.

ekspres do kawy

Kawa – rodzaje i działanie

Jednym z najbardziej charakterystycznych działań  jest oczywiście pobudzanie nas i dostarczanie energii. Napój ten zawdzięcza to przede wszystkim zawartości kofeiny; trzeba jednak pamiętać o tym, że kofeina podnosi też ciśnienie, przez co picie kawy w dużych ilościach nie jest wskazane dla każdego. Z drugiej strony, roślina ta posiada wiele wartości odżywczych i stanowi bogate źródło niektórych minerałów i witamin.

Istnieje bardzo wiele różnych gatunków kawy. Do najpopularniejszych z nich należy między innymi Espresso, czyli esencja parzona w ekspresie ciśnieniowym i podawana w niewielkich filiżankach. Dużą popularnością cieszy się też Cappuccino, czyli Espresso z dodatkiem mleka. Inne popularne rodzaje to Latte, Frappe i Americano.

kawa zielona

Dla kogo – zielona kawa?

Dość ciekawy rodzaj tego napoju. Stosunkowo mało znana i niezbyt jeszcze popularna w naszym kraju, stale zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Przygotowuje się ją z naturalnych, niepalonych nasion. Zazwyczaj polecana jest głównie osobom chcącym zrzucić nieco kilogramów, bowiem uważa się ją za doskonały środek odchudzający.

Ekspres do kawy Delonghi

Szukając rzeczywiście dobrego modelu, warto skupić się oczywiście na najbardziej cenionych i polecanych markach. Dobrą propozycją jest na przykład ekspres Delonghi. Firma ta należy do czołowych producentów ekspresów do kawy. Jej urządzenia zawsze korzystają z najlepszych rozwiązań i odznaczają się ciekawym stylem. Równie dobrym pomysłem będzie ekspres do kawy Saeco. Właścicielem marki jest Philips, co samo w sobie daje nam gwarancję wysokiej jakości.

Zobacz również