• Oszczędzaj skutecznie!
img

Jak wybrać suszarkę do włosów: wszystko, co musisz wiedzieć

W przeciwieństwie do pierwszych suszarek do włosów, które pojawiły się na początku ubiegłego wieku, nowoczesne urządzenia są bezpieczne, lekkie i wielofunkcyjne. Postęp nie stoi w miejscu. Ale nasze potrzeby technologiczne rosną: nie tylko suszenie włosów musi być szybkie, ale także delikatne, nie uszkadzając włosów. Na szczęście istnieją urządzenia o takich możliwościach, i to w sporej ilości. Jak odnaleźć się w gamie produktów i wybrać model, który najlepiej pasuje do Twoich włosów? W tym artykule opowiemy Ci, jak wybrać suszarkę do włosów.

Jak wybrać suszarkę do włosów?

Jaką suszarkę do włosów wybrać do użytku domowego? Większość konsumentów będzie preferować wydajne urządzenie z solidną i niezawodną obudową, elastycznym przewodem o odpowiedniej długości, niskim poziomem hałasu podczas pracy i zestawem przydatnych funkcji. Aby określić parametry i stworzyć osobistą listę niezbędnych opcji, zrozummy rodzaje suszarek do włosów i ich cechy funkcjonalne.

Rodzaje suszarek do włosów

Ogólnie rzecz biorąc, suszarki do włosów dzielą się na:

  • domowe klasyczne - urządzenia średniej mocy, przeznaczone do stosowania w domu;
  • kompaktowe (podróżne) - małe suszarki do włosów ze składaną rączką i maksymalnie dwoma lub trzema trybami pracy;
  • Profesjonalne - mocne modele, najczęściej używane przez profesjonalnych fryzjerów i stylistów.

Jak wybrać suszarkę do włosów?

Jeśli potrzebujesz suszarki głównie do suszenia włosów i nieskomplikowanej stylizacji, klasyczne modele domowe - to jest to, czego potrzebujesz. Urządzenia o średniej mocy z tej kategorii będą wystarczające do użytku domowego. A wybierając odpowiednie dysze, można dostosować funkcjonalność suszarki do swoich potrzeb.

Jaką suszarkę do włosów wybrać, jeśli dużo podróżujesz?

Najlepszy wybór - kompaktowe urządzenia, które zmieszczą się nawet w torebce, ale mają dobrą moc do szybkiego suszenia i układania włosów. Urządzenia te mają niewiele trybów i temperatur, ale koszt "kieszonkowych" suszarek do włosów jest niższy, w porównaniu do cen klasycznych modeli.

Profesjonalne suszarki do włosów są odpowiednie dla osób, które zawodowo zajmują się stylizacją włosów lub są szczęśliwymi posiadaczami gęstych, długich włosów. Główną różnicą pomiędzy profesjonalnymi urządzeniami jest duża moc (ponad 2000 W), która znacznie zwiększa szybkość suszenia dużych ilości włosów. Ponadto proffen może pochwalić się kilkudziesięcioma trybami prędkości i temperatury, które przydadzą się do tworzenia efektownych stylizacji.

Sprawdź sklepy w skotnicka kraków.

Rodzaje suszarek do włosów

Kryterium klasyfikacji suszarek do włosów może być kształt i funkcja dysz. W ofercie znajdują się następujące warianty urządzeń.

  • Koncentrator suszarki do włosów z dyszą szczelinową, która precyzyjnie kieruje strumień powietrza.
  • Suszarka z dyfuzorem wyposażona w szeroką dyszę o dużej objętości z plastikowymi lub gumowymi ząbkami - która podczas suszenia unosi włosy u nasady, nadając im objętość i masując skórę głowy.
  • Styler lub Brushing - suszarka do włosów z grzebieniem, która łączy w sobie funkcje suszenia i stylizacji.
  • Suszarka do włosów Dyson - model o futurystycznym designie, z silnikiem w rączce i wymiennymi dyszami na magnesach.
  • Uniwersalne suszarki do włosów z wymiennymi dyszami.

Jak wybrać suszarkę do włosów, jeśli samodzielnie wykonujesz stylizację i chcesz osiągnąć lepsze rezultaty?

Nie szukaj dalej niż suszarka do włosów z koncentratorem. Nasadka ma kształt spłaszczonego cylindra, który precyzyjnie kieruje gorące powietrze na pasma, sprawiając, że stają się one bardziej elastyczne, co pozwala na nadanie im pożądanego kształtu i stylizacji. Suszarka do włosów z koncentratorem może być dobrym wyborem, jeśli posiada funkcję nadmuchu zimnego powietrza. Zaraz po wysuszeniu włosów, należy je owinąć zimnym powietrzem, aby je utrwalić. Jeśli zamierzasz suszyć włosy, ale chcesz, aby były chłodne, nie powinnaś używać suszarki z koncentratorem. Najlepiej suszyć włosy szerokim, grubym strumieniem powietrza z dyszy suszarki, aby nie dopuścić do przegrzania pasm.

Dyfuzory są idealne dla posiadaczy cienkich włosów, które mają tendencję do łamliwości. Dysza z palcami mocuje pukle włosów tak, aby nie fruwały, spuszcza powietrze i suszy włosy w najdelikatniejszy sposób. Co ciekawe, dyfuzor został pierwotnie zaprojektowany specjalnie dla kobiet z trwałą ondulacją, ponieważ kształt głowicy natryskowej pozwala delikatnie suszyć kręcone włosy bez plątania.

Ci, którzy uwielbiają stylizacje objętościowe, również mogą przyjrzeć się bliżej temu widgetowi. Z dyfuzorem do tworzenia curly objętość może być łatwiejsze i szybsze niż z popularnym szczotkowanie. Jak wybrać suszarkę do włosów z dyfuzorem? Wybierz dyszę w zależności od rodzaju włosów. Dla krótkich, cienkich włosów jest dobrze nadaje się szeroka dysza z małymi kolcami, dla długich i grubych - stosunkowo mały dyfuzor z długimi wydłużonymi palcami.

Stylizatory, szczotki lub suszarki do włosów z obrotowym grzebieniem jako przystawką to urządzenia dla tych, którzy chcą połączyć suszenie i układanie włosów. Jednak szybkość suszenia w tych urządzeniach jest stosunkowo niewielka, a ich głównym celem jest nadal nadanie włosom pożądanego kształtu. Jak wybrać suszarkę do włosów do stylizacji? Najważniejszym kryterium jest obecność kilku trybów temperatury i prędkości. W ten sposób możesz wybrać najlepsze warunki dla Twojego stylu i rodzaju włosów. Zwróć uwagę, że oprócz podstawowej dyszy okrągłej w pakiecie suszarki do włosów zawarte lokówki, grzebienie do wygładzania i innych narzędzi.

Osobno, powinniśmy mówić o suszarki do włosów marki Dyson, które już udało się zdobyć status rodzaju "iPhone w świecie suszarek do włosów. Inżynierowie firmy Dyson stworzyli urządzenie pozbawione wad konwencjonalnych suszarek do włosów. Urządzenie Dyson jest umiarkowanie lekkie, łatwo trzyma się je w dłoni, a dzięki magnesom dysze wymienia się bardzo szybko - bez kręcenia i klikania. Ten cud techniki jest odpowiedzią na pytanie, jak wybrać dobrą suszarkę do włosów, która na pewno nie przesuszy Twoich włosów. Suszarka mierzy temperaturę strumienia powietrza 20 razy na sekundę, aby zapobiec przegrzaniu i jak najdelikatniej wysuszyć włosy. Urządzenie ma jednak jedną wadę - cena Dysona jest równa miesięcznej pensji menedżera średniego szczebla.

Wybierz moc i element grzejny

Moc suszarek do włosów może wahać się od 200 do 2300 W. Jednak w tym przypadku więcej nie znaczy lepiej. Moc techniki powinna być dobrana w oparciu o cele i rodzaj włosów. Niewątpliwie urządzenie o dużej mocy szybciej wysuszy włosy, ale szkody wynikające z takiego ekspresowego suszenia mogą być wielokrotnie większe. Aby dobrać odpowiednią moc, weź pod uwagę grubość, długość i stan zdrowia swoich włosów.

Masz włosy krótkie lub średniej długości? Dostępny w wersji 1400W? Jeśli masz długie, gęste włosy, nie szukaj dalej niż suszarka do włosów o mocy 1600-1800 W. Jak wybrać suszarkę do włosów długich? Im bardziej efektowna fryzura i im większe pożądane tempo suszenia włosów - tym większa powinna być moc suszarki. Jeśli natura obdarzyła Cię bardzo bujną czupryną, wybierz profesjonalny model o mocy powyżej 2000 W. Ale uwaga, kierowanie strumienia powietrza z takich suszarek na skórę jest niebezpieczne. Aby uniknąć poparzeń, używaj suszarki wyłącznie na włosach, a nie na skórze głowy, szyi czy uszach.

Efekt suszarki do włosów zależy nie tylko od właściwości technicznych, ale także od zdolności do korzystania z urządzenia. Nawet najmniejsza suszarka podróżna może spalić włosy, jeśli będziesz je suszyć zbyt długo. Jeśli jesteś zmęczona i uważasz, że proces suszenia jest zbyt długi, zrób sobie przerwę lub pozwól włosom wyschnąć naturalnie. Większość uszkodzeń cieplnych powstaje pod koniec suszenia, kiedy zatrzymujemy się, aby obserwować strumień powietrza z suszarki i chcemy szybciej wysuszyć włosy.

Element grzejny jest "sercem" każdej suszarki do włosów. Żywotność i równomierność pracy suszarki do włosów zależy w dużej mierze od materiału, z którego wykonany jest element grzejny. Warto zaznaczyć, że metal nie jest najlepszym wyborem, ponieważ materiał ten jest podatny na przegrzanie, przewodzi ciepło intensywnie i często nierównomiernie. Zasadniczo, metalowy element grzejny jest wyposażony w suszarki do włosów budżetu. Jeśli zależy Ci na delikatnym suszeniu bez przegrzewania i ryzyka uszkodzenia włosów, wybierz urządzenie z ceramicznym elementem grzewczym.

Właściwa funkcja

Jedną z najważniejszych funkcji każdej suszarki do włosów jest temperatura lub tryby ogrzewania powietrza. Większość modeli posiada trzy tryby pracy - normalny, mocny i bardzo mocny.

Jak wybrać suszarkę do włosów do stylizacji i jakie inne funkcje i technologie będą przydatne dla użytkownika?

Jedną z pierwszych opcji, o których warto wspomnieć jest technologia hydroprotect. Jego istotą jest precyzyjnie określona temperatura nawiewanego powietrza - 57 stopni. Jest to idealne rozwiązanie dla szybkiego i jednocześnie delikatnego suszenia włosów przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego poziomu nawilżenia.

Kontrola przegrzania. Suszarki do włosów z tą funkcją są wyposażone w specjalny czujnik, który zmniejsza moc suszarki, gdy zbliża się ona do krytycznej temperatury ogrzewania. Ta opcja nie tylko uchroni Twoje włosy przed przesuszeniem i łamliwością, ale także przedłuży żywotność suszarki.

Podmuch zimnego powietrza. Profesjonaliści korzystają z tej funkcji na szeroką skalę, dzięki czemu ich stylizacje w salonie trwają znacznie dłużej. Natychmiast po nadaniu pasmu gorącego powietrza i nadaniu mu pożądanego kształtu, należy je punktowo schłodzić naciskając przycisk zimnej dmuchawy. Dopiero potem zajmij się stylizacją reszty włosów. Zmniejszy to plastyczność już ułożonych włosów, utrwali rezultat i sprawi, że fryzura będzie bardziej odporna, nawet bez użycia dużej ilości produktów do stylizacji.

Opcjonalne wyposażenie dodatkowe obejmuje suszenie zimnym powietrzem i jonizację. Pierwsza funkcja jest niezbędna dla włosów cienkich i łamliwych, druga zapobiegnie elektryzowaniu się włosów i doda im gładkości. Jonizacja, przy okazji, to oddziaływanie jonów ujemnych na włosy, które wygładzają pasma, eliminując nadmierne puszenie się. Jeśli często suszysz włosy, nie możesz obyć się bez jonizacji. Tylko z tą opcją w swoim arsenale, włosy zachowają swoje naturalne nawilżenie i połysk.

Przydatne wskazówki

Jak wybrać dobrą suszarkę do włosów? Materiał i sposób montażu nadwozia muszą być niezawodne. Zbadaj dokładnie suszarkę do włosów: nie powinna mieć pęknięć, zadrapań i wgnieceń. Waga urządzenia nie powinna być zbyt lekka ani zbyt ciężka, należy wybrać złoty środek. Punktem odniesienia jest 500 gramów. Taka waga pozwoli Ci bez trudu poradzić sobie z suszeniem i układaniem długich włosów. Kupowanie lekkiego urządzenia, które w dłoni trzyma się jak zabawkę - to zły pomysł. Rzecz w tym, że waga suszarki do włosów zależy od obwodu elektrycznego - uzwojenia silnika. Im grubszy obwód - tym cięższa jest suszarka do włosów i tym dłuższa jest jej żywotność.

Przed zakupem suszarki do włosów, upewnij się, że trzymasz ją w ręku, aby sprawdzić, jak wygodna będzie podczas pracy. Powłoka uchwytu powinna być antypoślizgowa i przyjemna w dotyku. Ważne jest również, aby sprawdzić jak brzmi technika. Dźwięk powinien być równomierny, bez szumów i wahań.

Ważnym aspektem jest długość przewodu. Zbyt krótki przewód może ograniczać ruchy podczas suszenia włosów, natomiast zbyt długi może się plątać i przeszkadzać. Rozsądna długość to około półtora metra.

Najlepiej, jeśli suszarka do włosów ma kilka ustawień mocy i temperatury. Wtedy o wiele wygodniej będzie dobrać odpowiednią kombinację do rodzaju włosów. Na przykład, połączenie niskiej mocy i wysokiej temperatury stworzy doskonałe warunki do stylizacji. Większa wydajność przy prawie chłodnym powietrzu jest idealna do delikatnego suszenia.

Jak używać suszarki do włosów, aby nie uszkodzić włosów?

Nawet jeśli stosujesz delikatny sposób suszenia, pomaga on chronić włosy barierą termiczną. Jest to szczególnie zalecane dla posiadaczy włosów farbowanych i osłabionych. Ponadto, nie kieruj strumienia powietrza z suszarki bezpośrednio na skórę głowy lub uszy, staraj się oddziaływać tylko na włosy.

Stylizacja włosów na mokro za pomocą szczotki - to poważny błąd, za który łatwo zapłacić łamliwymi, podartymi lokami. Włosy powinny być lekko wilgotne, w przeciwnym razie obracająca się szczotka może poważnie uszkodzić pasma.

Nie powinnaś suszyć włosów zaraz po wyjściu z łazienki. Wytrzyj włosy ręcznikiem i poczekaj, aż woda spłynie. Przeciętnie zajmie to tylko około 5-10 minut po umyciu włosów.

Trzymaj suszarkę do włosów w pozycji pionowej. Pomoże to wygładzić strukturę włosów. Po wysuszeniu włosy będą wyglądały na gładsze i bardziej równe. Aby uniknąć przesuszenia, zachowaj odległość co najmniej 20 centymetrów od suszarki do włosów. W tym samym celu nie kieruj strumienia powietrza zbyt długo na jedno pasmo i co jakiś czas zmieniaj położenie suszarki.

Wniosek

Podsumowując powyższe, istnieją trzy podstawowe zasady wyboru suszarki do włosów. Do codziennego suszenia włosów o średniej długości i gęstości wystarczy suszarka o mocy 1500-2000 W. Optymalna liczba temperatur i prędkości - od trzech do sześciu. Taki zestaw pozwoli dobrać dobre warunki suszenia i stylizacji do każdego rodzaju włosów. Do większości zastosowań stylizacyjnych wystarczy dyfuzor i koncentrator stożkowy, zakup innych przystawek jest kwestią chęci i możliwości finansowych kupującego.

Zobacz również