• Oszczędzaj skutecznie!
img

Pralko suszarka, czy oddzielna pralka i suszarka na pranie?

W czasach, gdy coraz więcej pracujemy, jesteśmy zabiegani, chętnie korzystamy z udogodnień, które sprawią, że domowe prace będą bardziej przyjemne niż dotąd i co ważne: będą zabierały mniej czasu. Czynnością, która szczególnie daje się we znaki młodym rodzicom jest pranie – konieczność codziennego wstawiania pralki, przy szybko brudzących się ubrankach naszych pociech, bywa nużąca. Z czasem może wydawać nam się, że czynność ta pochłania cały nasz wolny czas, co skutecznie zniechęca do używania przestarzałej już pewnie pralki. Niejeden rodzic staje z czasem przed wyborem – zainwestować w nowoczesną maszynę o świetnych parametrach, a może zdecydować się na zakup pralko suszarki? Jak dokonać słusznego wyboru i nie zwariować? Specjalnie dla Państwa zebraliśmy w jednym miejscu parametry najpopularniejszych urządzeń na rynku. Mamy nadzieję, że artykuł ten przybliży Państwa do wyboru wymarzonej pralki.

Jakie parametry i funkcje powinna posiadać dobra pralka?

Decydując się na zakup pralki, musimy odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań. Po pierwsze jak dużej pralki szukamy? Na rynku dostępne są urządzenia o ładowności od 3 do 8 kilogramów. Dla mniejszej rodziny wystarczy mniejsza, zgrabna pralka, dla większej, analogicznie ta, z większą pojemnością bębna. Warto zwrócić uwagę na wymiary pralki i zawczasu zaplanować jej położenie w naszej łazience. Tradycyjne pralki, ładowane od przodu mają zwykle wymiary: wys. 85 cm / szer. 60cm / głębokość 33-60cm. Nie bez znaczenia jest prędkość wirowania pralki. Jeśli chcemy, by nasze ubrania były w miarę suche po wyjęciu z bębna pralki, postawmy na model o obrotach 1000 -1400. Każdej rodzinie zależy oczywiście na w miarę energooszczędnym urządzeniu – o tym parametrze świadczy klasa energetyczna. Warto wybierać pralkę o wysokiej klasie energooszczędności, czyli A+++.

Najczęstszy wybór konsumentów ubiegłego roku

Na rynku dostępnych jest wile, nowoczesnych modeli wiodących producentów pralek. Każdego roku inne urządzenie podbija serca konsumentów. W roku ubiegłym największym powodzeniem cieszyła się pralka Bosch, która była najchętniej wybieraną pralką. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pralka Samsung, pralka Whirpool oraz pralka Elektrolux. Przy wyborze nowej pralki warto oczywiście sugerować się nie tyle jej marką, (choć oczywiście jest ona swego rodzaju gwarancją jakości), co dostępnymi funkcjami i programami, jakie pralka posiada.

bęben pralki

Popularne rozmiary bębna pralki               

Rozmiar bębna pralki, to zagadnienie, nad którym warto na chwilę się pochylić. Czasem może być ciężko zdecydować o tym, jaka pralka będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Wystarczy jednak poznać kilka kryteriów, które pomogą nam dokonać słusznego zakupu. Na rynku dostępne są pralki o ładowności bębna od 3,9 do aż 9 kg. Zakres ten wydaje się szeroki, można jednak z powodzeniem podzielić go na trzy kategorie. Małe pralki, o ładowności bębna 4-5 kilogramów, spokojnie posłużą osobom prowadzącym małe, jednoosobowe gospodarstwa domowe, które wstawiają mniej niż 4 prania w przeciągu tygodnia. Nieco większe urządzenia, o ładowności bębna 6-7 kilogramów, dedykowane są małym rodzinom – o modeli 2+1, z założeniem, że będą prały 4-6 prań w ciągu tygodnia. Największe, dostępne na rynku pralki, o bębnie powyżej 7 kilogramów, to pralki dla dużych rodzin, piorące więcej niż 6 prań w przeciągu tygodnia. Taki podział gwarantuje najbardziej optymalne zużycie energii.

Suszarka na pranie, gwarancją na idealnie wysuszone ubrania w krótkim czasie

Obecnie wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto zainwestować w suszarkę na ubrania, lub w zakup pralko suszarki. Za tym rozwiązaniem przemawiają oczywiście względy praktyczne: suszarka na ubrania pozwala nam cieszyć się świeżymi ubraniami, bez konieczności długiego oczekiwania na ich wyschnięcie. Dodatkowo rozwiązanie to pozwala nam zaoszczędzić miejsce, co jest nie bez znaczenia dla osób, posiadających niewielkie mieszkania. Wybór suszarki lub pralko suszarki będzie idealnym rozwiązaniem, również dla osób, prowadzących bardzo aktywny tryb życia, lub często podróżujących, które chcą mieć dostęp do czystych i idealnie suchych ubrań w krótkim czasie. Konsumenci, którzy zdecydują się na zakup suszarki muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 2000-2500zł, a pralko suszarki ok.4500zł. W przypadku wyboru pralko suszarki oszczędzamy oczywiście miejsce, które musielibyśmy przeznaczyć na dodatkowe urządzenie tj. wolnostojącej suszarki. Nie jest to tani zakup i warto dobrze go przemyśleć, jednak posiadacze suszarek do ubrań są zgodni – ilość zaoszczędzonego czasu, który musieliby poświęcić na oczekiwanie na susze ubrania, jest wart takiego wydatku.

 

Zobacz również