• Oszczędzaj skutecznie!
img

Niezbędne AGD - odkurzacz

Przyzwyczailiśmy się do korzystania w swoim życiu codziennym z wielu sprzętów AGD, które pomagają nam na każdym kroku. Dzięki nim czynności takie jak sprzątanie, pranie czy gotowanie stały się o wiele łatwiejsze i mniej czasochłonne, przez co trudno wyobrazić sobie życie bez nich. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia domu każdego z nas jest odkurzacz, bez którego codzienne sprzątanie byłoby o wiele trudniejsze. Na rynku spotkamy się obecnie z ogromnym wyborem odkurzaczy, warto zatem zapoznać się z ich rodzajami i wybrać wśród nich taki, który spełni nasze potrzeby.

Odkurzacz – jak wybrać ten najlepszy?

Warto zobaczyć porównanie cen i parametrów przed zakupem. Odkurzacz Electrolux EEG41IW - porównanie z podobnymi modelami. W sklepach znajdziemy wiele różnych rodzajów odkurzaczy, z których każdy posiada własną charakterystykę i cechy. Można oczywiście zdecydować się na standardowy odkurzacz, pamiętając tylko, aby odznaczał się wysoką jakością i pochodził od dobrego producenta. Warto jednak bliżej zapoznać się z takimi rodzajami odkurzaczy które nie są aż tak znane. Posiadają one wiele cech niedostępnych przy standardowych rodzajach, dzięki czemu być może będą idealnym rozwiązaniem akurat w naszym przypadku.

Ciekawą propozycją jest odkurzacz bezprzewodowy. Jak łatwo można się domyślić, główną jego zaletą jest fakt, że nie musimy się tu przejmować uciążliwymi kablami ciągnącymi się za nami po całym domu. Dzięki temu taki odkurzacz jest znacznie wygodniejszy i praktyczniejszy, pozwala bowiem bez trudu dotrzeć nawet do ciężko dostępnych miejsc w domu. Z drugiej strony, w przypadku takiego odkurzacza trzeba liczyć się z nieco mniejszą mocą i wydajnością.

Kolejna ciekawa propozycja to odkurzacz bezworkowy. Jak sugeruje nazwa, w tym przypadku nie istnieje konieczność wymiany worków, bowiem odkurzacze są w ogóle pozbawione tego elementu. Zamiast tego posiadają specjalne pojemniki, do których trafiają wszystkie zasysane przez odkurzacz zabrudzenia. W porównaniu do tradycyjnego odkurzacza, model taki jest tańszy w użytkowaniu – nie musimy stale dokupywać do niego worków. Trzeba jednak pamiętać o konieczności mycia pojemnika po każdym użyciu.

odkurzacz wodny, piorący

Bardzo ciekawym i popularnym ostatnio urządzeniem jest odkurzacz wodny. Urządzenie to wyposażone jest w specjalny filtr wodny, którego główne zadanie to pochłanianie kurzu, roztoczy i zabrudzeń – robi to znacznie skuteczniej niż standardowe odkurzacze. Takie urządzenie sprawia, że powietrze w naszym domu zawsze jest o wiele czystsze i bardziej świeże. Trzeba jednak pamiętać o kilku wadach takich modeli. Przede wszystkim konieczne jest dokładne mycie odkurzacza po każdym sprzątaniu. Odkurzacze wodne są z reguły nieco cięższe niż workowe, co dla niektórych osób też może być poważną wadą.

Polecany dla alergików odkurzacz piorący

Alergicy doskonale wiedzą, jakim koszmarem mogą być pyłki czy roztocza unoszące się w powietrzu i wywołujące reakcje alergiczne. Osoby takie powinny zadbać o odpowiedni odkurzacz, który faktycznie skutecznie będzie eliminował te czynniki. Jedną z najlepszych propozycji w takim wypadku jest odkurzacz piorący, przeznaczony głównie do czyszczenia wykładzin, dywanów i innych powierzchni tego typu. Odkurzacze takie posiadają system wytwarzający w nich pianę, która następnie nakładana jest na powierzchnię. Są one bardzo praktyczne, bowiem pozwalają na szybkie czyszczenie większych powierzchni; usuwają przy tym wszystkie czynniki szkodzące alergikom, dzięki czemu mogą być doskonałą propozycja właśnie dla takich osób.

gospodyni domowa z odkurzaczem

Odkurzacz centralny – użyteczność instalacji

Odkurzacz centralny jest dość drogim rozwiązaniem, o którym trzeba ponadto pomyśleć jeszcze na etapie budowy domu czy większego obiektu. Niestety, trzeba przy tym liczyć się z cenami rzędu 5 – 7 tysięcy złotych. Z drugiej strony, odkurzacze takie mają mnóstwo zalet. Składają się one z jednostki centralnej – umieszczonej zwykle w piwnicy lub pomieszczeniu gospodarczym – która zasysa zabrudzenia i odprowadza je na zewnątrz. Trzeba oczywiście zapewnić jej odpowiednie ujście na ścianie zewnętrznej. W czasie sprzątania nie musimy dzięki temu nosić ze sobą ciężkiego odkurzacza, bowiem jedynym narzędziem z którego korzystamy jest rura ze szczotką.

Dla Twojego pojazdu – odkurzacz samochodowy

Utrzymywanie porządku we wnętrzu swojego samochodu jest bardzo ważne, choć niełatwe. W czasie użytkowania samochodu zbiera się w nim mnóstwo zabrudzeń i kurzu, które warto regularnie usuwać. Dobrym rozwiązaniem jest niewielki odkurzacz samochodowy. Małe urządzenie tego typu możemy kupić nawet za kilkadziesiąt złotych, choć trzeba pamiętać, że wydajność nie będzie tu zbyt duża. Lepiej od razu zainwestować w coś naprawdę dobrego, co pozwoli nam na skuteczne sprzątanie. Odkurzacze takie są bardzo praktyczne. Zwykle mają niewielkie rozmiary i można je podłączać do zapalniczki w samochodzie, dzięki czemu można korzystać z nich również w trasie.

Zobacz również