• Oszczędzaj skutecznie!
img

Suszarko lokówka – jaka jest najlepsza?

Pięknie ułożone i zadbane włosy to wspaniała ozdoba każdej kobiety. Równocześnie jednak osiągnięcie w pełni zadowalających efektów nigdy nie jest tu łatwe. Włosy są przede wszystkim bardzo podatne na uszkodzenia, wymagają zatem bardzo troskliwej pielęgnacji i stosowania odpowiednich metod ich układania. Na rynku znajdziemy obecnie wiele różnych urządzeń do ich stylizacji.

Suszarki, prostownice czy lokówki przy odpowiednim stosowaniu mogą znacznie ułatwić nam zajmowanie się włosami. Coraz popularniejszą propozycją są także lokówko – suszarki. Takie uniwersalne urządzenie łączy w sobie dwie różne funkcje. Warto zastanowić się, czy jest ono dobrym rozwiązaniem.

Suszarko lokówka – opinie

W takim urządzeniu znajdziemy zarówno funkcje lokówki, jak i suszarki. Dzięki temu układanie włosów jest znacznie łatwiejsze, bowiem możemy tu jednocześnie suszyć je po kąpieli, jak i przygotować swoją fryzurę. Oczywiście, nie ma rozwiązania bez wad. Również w takich urządzeniach oprócz wspaniałych zalet znajdziemy kilka słabszych stron. Trzeba wiedzieć na ich temat nieco więcej i samemu zdecydować, czy przeważają one nad korzyściami.

Suszarko lokówka – wady

Żadne urządzenie nie jest pozbawione wad. Suszarko lokówki cierpią przede wszystkim na przypadłość dość charakterystyczną dla innych urządzeń, które z założenia mają być uniwersalne. Dobrze widać to po współczesnych samochodach typu SUV, które mają stanowić połączenie luksusowej limuzyny z samochodem terenowym. Modele te czerpią z obu tych segmentów, ale w rzeczywistości nie dorównują w pełni samochodom, które należą jedynie do jednego typu.

Podobnie jest z suszarko lokówkami. Nie zapewnią one tak dokładnego i szybkiego suszenia jak dobra suszarka, ani też nie sprawdzą się tak dobrze w układaniu włosów jak lokówka z wyższej półki. Zamknięcie wszystkich parametrów w jednym urządzeniu przy jednoczesnym zachowaniu ich naprawdę wysokiego poziomu jest zwyczajnie niemożliwe. Z tego powodu lokówko – suszarki choć bardzo praktyczne, nie oferują jednak w pełni możliwości żadnego z tych dwóch urządzeń.

Modelowanie loków

Suszarko lokówka – zalety

Oczywiście, wady nie oznaczają, że w urządzeniu takim nie znajdziemy także zalet. Mocną stroną takiego urządzenia z pewnością jest fakt, że możemy nim jednocześnie suszyć i modelować włosy. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne; dzięki niemu cały proces staje się znacznie mniej czasochłonny. Nie musimy tracić czasu na dwie czynności osobno – zamiast tego wykonujemy je jednocześnie. Ponadto lokówka w takim urządzeniu emituje nieco niższe temperatury, co jest znacznie bezpieczniejsze dla włosów i ogranicza ryzyko ich zniszczenia. Z drugiej strony sprawia to, że trudniej ułożyć nią naprawdę piękną fryzurę.

Dobra suszarko lokówka

Decydując się na kupno suszarko lokówki należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych cech które mają wpływ na to, czy dany model jest faktycznie dobry. Jednym z najważniejszych parametrów jest moc takiego urządzenia. Jak łatwo można się domyślić, im większa moc, tym lepszy model – zapewnia to lepszą skuteczność. Warto wybierać model, w którym można ustawiać temperaturę suszenia włosów i siłę nadmuchu.

Dzięki temu będziemy mogli wybrać taki tryb działania, który będzie najkorzystniejszy dla naszych włosów i będziemy mieli pewność, że nie uszkodzimy ich podczas suszenia czy modelowania. Grube i mocne włosy wymagają wyższych temperatur, ale te cieńsze i nieco słabsze znacznie łatwiej uszkodzić, przez co trzeba pracować z nimi przy nieco niższej temperaturze.

Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że pod koniec suszenia włosów powinno się podmuchać nieco zimnym powietrzem. Poprawia to wygląd naszej fryzury i wzmacnia strukturę włosów. Wiele dobrych suszarek posiada funkcję chłodnego nawiewu – warto, aby znalazła się ona również w wybranej przez nas suszarko lokówce.

Niektóre dodatkowe funkcje mogą znacznie ułatwić nam modelowanie włosów. Bardzo przydaje się tu możliwość jonizacji – sprawia ona, że włosy się nie elektryzują i są bardziej "posłuszne". Dobrze jest również wybrać model z funkcją wydzielania pary. Dzięki temu włosy w czasie pracy z nimi stają się bardziej podatne na modelowanie.

Lokówki do włosów

Suszarko lokówka z obrotową szczotką

Bardzo ważnym elementem takiego urządzenia są końcówki. Zwykle producent dołącza je w zestawie. Pierwszym rodzajem jest okrągła szczotka, za pomocą której można modelować grubsze loki i bujne fale włosów. Drugi ważny element to nasadka zwiększająca objętość, która ma zadanie podobne do dyfuzora dostępnego w dobrych suszarkach. Trzecią nakładką jest szczotka z włosiem. Jest ona szczególnie ważna dla osób z cienkimi i słabymi włosami, bowiem znacznie ułatwia pracę z nimi i minimalizuje ryzyko ich zniszczenia.

Jak widać, trzeba poświęcić nieco czasu aby móc znaleźć idealną dla siebie suszarko lokówkę. Zdecydowanie warto, bowiem dobre urządzenie tego typu może być niezwykle przydatne w codziennym układaniu włosów. Faktem jest, że rozwiązanie to posiada kilka wad, ale mimo wszystko stanowi bardzo praktyczną opcję. Dla swoich włosów warto zrobić jak najwięcej – w końcu mają one ogromny wpływ na to, jak postrzegają nas inni.

Zobacz również