• Oszczędzaj skutecznie!
img

Depilacja laserowa, urządzenia

Zbyt mocne owłosienie w różnych częściach naszego ciała zawsze stanowi poważny problem dla osób, które chcą wyglądać faktycznie atrakcyjnie. Staramy się walczyć z tym na różne sposoby, choć niestety – nie zawsze skutecznie. Na szczęście dziś znamy całe mnóstwo sposobów na depilację, wśród których zawsze można znaleźć metodę efektywną właśnie dla siebie. Bardzo dobrą propozycją jest depilator laserowy. Zabiegi przy użyciu takich urządzeń są oferowane w dobrych salonach kosmetycznych, choć równie dobrze możemy kupić sobie taki depilator do domu. Trzeba tylko wiedzieć, na jaki model należy się zdecydować.

Dowiedz się, jak działa depilator laserowy

Depilacja laserowa często wzbudza liczne kontrowersje. Niektórzy twierdzą, że jest ona zbyt ryzykowna i niebezpieczna dla naszej skóry, przyczyniając się między innymi do rozwoju chorób nowotworowych. W rzeczywistości nie mamy się czego obawiać, bowiem większość tych doniesień nie ma potwierdzenia w badaniach naukowych. Jeśli będziemy korzystali z naszego depilatora we właściwy sposób, to nigdy nie będzie nam nic groziło.

Depilator laserowy jest urządzeniem emitującym specjalną wiązkę światła. Nakierowując ją na skórę, przenika ona do określonych jej warstw, docierając do melaniny. Jest to barwnik, występujący w meszkach włosowych. Wiązka światła łączy się z nią, a następnie – pod wpływem wysokiej temperatury – następuje zniszczenie cebulek włosków. Wszystko odbywa się w powierzchownych warstwach skóry, dzięki czemu cały proces nie jest groźny dla użytkownika.

Czy depilator laserowy jest skuteczny?

Depilacja laserowa jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod usuwania włosów. Nie oznacza to jednak, że możemy tym sposobem raz na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia. Skuteczność polega tu na tym, że jednym zabiegiem możemy naprawdę dokładnie usunąć włosy z danego miejsca. W zależności od miejsca na ciele oraz modelu depilatora, jeden zabieg może być niewystarczający do osiągnięcia pełnych efektów – depilację trzeba powtórzyć niekiedy kilka razy.

Efekty takiej depilacji nie są niestety trwałe. Po pewnym czasie włosy odrastają na nowo, zatem jeśli chcemy cieszyć się stałym ich brakiem, musimy powtarzać takie zabiegi regularnie. Mimo tych mankamentów, depilator laserowy można uznać za skuteczne narzędzie.

dla kogo depilacja?

Dla kogo polecany jest depilator laserowy?

Depilator laserowy jest bardzo dobrą propozycją w wielu sytuacjach. W pierwszej kolejności powinny tym zainteresować się oczywiście osoby, które mają problem z nadmiernym owłosieniem na swoim ciele. Takie niedoskonałości dotykają niestety większość z nas – niemalże każdy może wskazać u siebie kilka miejsc, w których przeszkadzają mu włosy.

Pojawia się pytanie – po co kupować depilator laserowy do domu, jeżeli takie zabiegi możemy wykonywać w profesjonalnym salonie kosmetycznym? Przede wszystkim jest to propozycja dla kogoś, kto chce dokonać jednorazowego zakupu i nie przejmować się potem dodatkowymi kosztami. Raz zakupiony depilator będzie nam służył przez długi czas i pozwoli nam na wykonywanie wielu depilacji. Każdy kolejny zabieg w salonie to nowy wydatek, przez co w dłuższej perspektywie własny depilator jest świetną inwestycją. Ponadto nie każdy ma w pobliżu salon, który wykonuje takie zabiegi. Czasami zakup depilatora jest zatem koniecznością.

Depilacja laserowa w domowym zaciszu

Technologia bez wątpienia poszła do przodu. Jeszcze stosunkowo niedawno depilacja laserowa kojarzyła się z profesjonalnymi zabiegami, wykonywanymi w salonach z profesjonalnym sprzętem. Dziś każdy może przeprowadzać takie zabiegi samodzielnie we własnym domu. Fakt, perspektywa własnoręcznej obsługi depilatora laserowego na pierwszy rzut oka wydaje się dość przerażająca, ale w rzeczywistości nie mamy się czego bać. Depilacja przy pomocy takiego urządzenia jest naprawdę prosta, choć oczywiście z początku będziemy musieli nabrać w tym nieco wprawy. Jeśli jednak będziemy ściśle przestrzegali wszystkich instrukcji i zaleceń, to po krótkim czasie zdobędziemy odpowiednie umiejętności. Dzięki temu będziemy mogli wykonywać depilację w spokoju, bez ingerencji osób trzecich. Ma to duże znaczenie, jeśli chodzi o naszą prywatność – niektórzy chcą dokładnie depilować krępujące dla nich miejsca na ciele.

Zobacz również