• Oszczędzaj skutecznie!
img

Suszarka do włosów, profesjonalna : z regulacją temperatury, budowa

Nie ma na świecie kobiety, która nie chciałaby, aby jej włosy zawsze wyglądały jakby były przed chwilą ułożone przez fryzjera. Jednak często koszty codziennej pielęgnacji włosów w salonie fryzjerskim, niestety, przekraczają przeciętne zarobki wielu kobiet. Każda z nich, regularnie co dzień rano, ma niewiele czasu na przygotowanie idealnej fryzury.

Najczęściej robi to między parzeniem kawy, a ubieraniem się. Kiedy jednak ostatecznie zadowolona jest ze swojego odbicia w lustrze, dobry humor dopisuje jej przez cały dzień.

Podczas wizyty u fryzjera wszystkie wykonywane przez niego czynności wydają się bardzo łatwe. Na takie wrażenie ogromny wpływ ma doświadczenie personelu oraz profesjonalny sprzęt. To ten drugi sprawia, że w domu możemy pokusić się o powtórzenie fryzury, która została zrobiona w salonie fryzjerskim. Do tego celu należy zaopatrzyć się w odpowiednią suszarkę. Przed jej zakupem należy jednak zastanowić się, czym powinna charakteryzować się dobra suszarka i na co zwrócić uwagę wybierając ją.

Suszarka do włosów - moc

Zasada dotycząca mocy suszarki jest dość prosta: im jest ona większa, tym szybciej wysuszy włosy. Przedział mocy w większości modeli waha się od 1000 do 2300W. Nie należy jednak zapominać, że długotrwałe narażanie włosów na wysoką temperaturą może nie tylko wysuszyć je, ale i osłabić. Z tego powodu większość fryzjerów radzi, aby suszenie odbywało się jak najkrócej. Zanim dokona się zakupu suszarki do włosów o odpowiedniej mocy, należy najpierw ocenić ich długość i gęstość, gdyż te krótsze i rzadsze nie będą wymagały sprzętu o bardzo wysokich parametrach.

Suszarka do włosów - z regulacją temperatury

Dzisiaj rzadko można spotkać suszarkę, która nie posiada regulatora, umożliwiającego ustawienie pożądanej siły nawiewu. Dzięki tej regulacji dostosowuje się strumień powietrza do tego, jak bardzo mokre są włosy. Po kąpieli, gdy wilgotność włosów jest duża, najlepiej wybrać największą siłę wydmuchu powietrza. Kiedy jednak chce się ułożyć włosy, wskazany będzie jedynie delikatny jego powiew. Dodatkowym atutem suszarki, będzie posiadanie przez nią regulatora temperatury.

Rodzaje suszarek do włosów

Dzięki niemu można znacznie zmniejszyć negatywne oddziaływanie suszarki na kondycję włosów. Takie udogodnienie wraz z ustawieniem pożądanej siły nawiewu sprzyja znalezieniu odpowiednich ustawień, które pozwolą osiągnąć wymarzony efekt w jak najkrótszym czasie. Warto też zwrócić uwagę, czy suszarka posiada również możliwość włączenia zimnego nawiewu. Sprawi on, że fryzura nabierze ostatecznego kształtu oraz będzie lepiej utrwalona.

Suszarka do włosów - budowa

Wbrew pozorom, bardzo duże znaczenie ma budowa suszarki do włosów. To ona głównie wpłynie na zadowolenie lub nie z użytkowania jej. Większość ludzi korzysta z niej codziennie, więc istotne jest, by była ona nie tylko bezpieczna, ale i poręczna. Jej waga może mieć duże znaczenie, jeśli chodzi o komfort użytkowania. Trzeba jednak pogodzić się z faktem, że im bardziej profesjonalny sprzęt zostanie zakupiony, tym będzie on cięższy. Nie należy się jednak zniechęcać, bowiem na pewno znajdzie się produkt, którego parametry będą zupełnie odpowiednie do codziennej pielęgnacji włosów, a i waga suszarki nie będzie nadwyrężać mięśni rąk.

Ponadto dobrze zwrócić uwagę czy uchwyt suszarki ma elementy antypoślizgowe. Dzięki nim, ryzyko niespodziewanego upuszczenia staje się minimalne. Dodatkowym atutem suszarki jest również możliwość złożenia jej rączki. Dzięki takiemu rozwiązaniu, będzie można zabrać suszarkę w podróż, gdyż łatwiej zmieści się w torbie. Dobrze jest również dowiedzieć się, czy w danym modelu zostały przez producenta zastosowane powłoki, które mają jak najbardziej zniwelować negatywne skutki działania gorącego powietrza.

Najpowszechniej stosowane są powłoki ceramiczne, których zadaniem jest równomierne rozprowadzenie ciepła lub turmalinowe, które nie elektryzują włosów. Dodatkowo niektóre suszarki wyposażone są w filtry ochronne, których zadaniem jest nie dopuścić do dostania się włosów do silnika, aby nie wydobywał się z niego zapach spalenizny. Ponadto w niektórych suszarkach kabel można zwijać do środka, co stanowi bardzo ciekawe rozwiązanie.

Profesjonalna suszarka do włosów

Suszarka do włosów - profesjonalna

Ułożenie profesjonalnej fryzury w domu stanie się niemożliwe, jeśli suszarka nie posiada specjalnych nakładek. Do najbardziej popularnych należy koncentrator, czyli nakładka z wąską szczeliną. Dzięki niemu możliwe jest skierowanie strumienia powietrza na konkretne pasmo włosów, co znacznie ułatwia modelowanie. Inną nakładką jest dyfuzor. Pomaga on skutecznie unosić włosy u nasady, co dodaje im znacznej objętości. Świetnie sprawdza się u osób o kręconej strukturze włosów, gdyż nie tylko podkreśla loki, ale i dodaje im sprężystości.

Na rynku można spotkać również nakładki prostujące, dzięki którym zakup prostownicy staje się zbędnym wydatkiem. Coraz większe grono wielbicieli gromadzi też nakładka Spin Curl. Umożliwia ona kręcenie włosów w zadziwiająco krótkim czasie i bez wysiłku. Przed zakupem warto też zwrócić uwagę czy wybrany model posiada jonizator. Jego zadaniem jest dodatkowa ochrona włosów, bowiem wytwarza on jony ujemne, które sprawiają, że włosy są gładkie i nie przesuszone.

Skuteczna ochrona włosa jest tym, czym powinien kierować się każdy, kto chce zakupić suszarkę. Najlepiej jest porozmawiać o jej zakupie z kimś, kto posiada w tym zakresie wiedzę. Bowiem dzięki dobrej suszarce nie tylko można mieć piękną fryzurę, ale i zadbane włosy.

Zobacz również